AMBULANS UÇAKLAR / GULFSTREAM III

Yolculuk Hızı: 818 km/h - Mesafe: 6,760 km -

GULFSTREAM_III_big2

Gulfstream III, Amerika Birleşik Devletleri’nde Savannah, Georgia’da inşa edilmiş ve Grumman Gulfstream II’in geliştirilmiş bir varyantı olarak tasarlanmıştır. Tasarım çalışmaları Gulfstream Amerikan Corporation ile işbirliği içinde Grumman Aerospace Corporation tarafından yapılmıştır.

Gulfstream III’ün tasarımı, ASA süperkritik kanat profili bölümleri ve winglets ile tamamen yeni bir kanat sentezlemek için büyük bir çaba ile başlamıştır. Yeni tasarım çalışmalarında ağırlığı, hızı, yakıt hacmi, maliyet ve verimli performans alınması için titiz bir çalışma yapılmıştır.

GULFSTREAM III

GULFSTREAM_III_inside

Sonuç olarak, yeni kanat konsepti iptal edilmiş ve kanat kutusu yapısı ve arka kenar yüzeyleri tutacak tasarım değişikliklerine başlanmıştır. Kanat açıklığı 6 metre arttırılarak 5 metrelik kanatçıklar ilave edilmiştir.

Buna ek olarak, gövde ve ana kapıya ek yapılarak arka bölümü 2 metre uzatılmış ve yeniden şekillendirilmiştir. Yeni kavisli cam değişiklikleri ile kokpit yenilenmiş ve maksimum kalkış ağırlığı arttırılmıştır.

FAA 2013 yılında, 75.000 libre veya daha az ağırlıktaki jetlerin gürültü seviyesini azaltmak için bir dizi kurallar ve yasaklar açıklamıştır. Gulfstream III serisi de, maksimum kalkış ağırlığına göre gürültü uyumlu motorların tasarlamasına ve bu kurallara göre üretimi başlanmıştır.

Bunu Paylaş

Back to Top