ÖZEL JETLER / GULFSTREAM G550

Yolculuk Hızı: 904 km/h - Koltuk Sayısı: 13-15 - Mesafe: 12501 km -

Gulfstream, büyük kabinli jetler arasında en başarılı ve en iyi tanınmış başarılı özel jet üreticilerinden biridir. Ürettikleri uçaklar yıllarca olağanüstü olumlu eleştiriler almıştır. Gulfstream G550, en iyi tanınmış GV ölçüde geliştirilmiş ultra-uzun menzilli ve kıtalararası seyahat yapılabilen özel jetdir. Gulfstream 1990 yılında ağır demir ve metal kategorisinde zorlu bir rekabet yaratmıştır. Onun farkı gelişmiş iyileştirmeler yapılarak büyütülmüş kabini ile daha fazla yolcu ile seyahat etme imkanı sunmuştur.

GULFSTREAM_G550_inside

Kabini yükseltilmiş ve her zaman geliştirilebilir bir alan yaratılmıştır. Önemli değişiklikler yapılarak G550’de daha verimli boşluk oluşturulmuş 42.6 ft uzunluğunda, 6.2 ft yüksekliğinde ve genişliği maksimum 7.3 ft.’dir.  Daha küçük aviyonik sistemler kurulmuş 58 metreküp kullanılabilir alan daha eklenmiştir. Kuyruk yapılandırması ile uzunluğu 6 ft daha eklenmiştir. Kabin 19 yolcu kapasitesinde iken 8 yolculuk daha yapılandırma yapılmıştır. Duşakabinli banyo, tuvalet, çok amaçlı toplantı, yemek odası ve mürettebat dinlenme alanı bulunmaktadır.

Gövde tasarımında değişiklikler yapılarak özellikle performansı arttırılmış ve önemli iyileştirmeler elde edilmiştir.  G550, daha fazla yolcu ile daha uzun mesafelere seyahat imkanı sunmaktadır. G550, 460 knot hız ile 6.750 deniz mili seyahat edebilirsiniz.

 

 

GULFSTREAM G550

Gulfstream iki BMW / Rolls Royce BF 700-710-C4-11 turbofan motorları ile donatılmıştır. İtiş gücü 15.385 libredir.  Bu motorlar uzun menzilli seyahatlerde eksiksiz hizmet sunmaktadır.

G550 pilot kabini içerisine en iyi yenilikçi aviyonik sistem kurulmuştur. Honeywell Primus Epic1  versiyonu, uygun klavye ve kolları ile uçağın sistem olarak çalışmasına olanak sağlamaktadır. Sistemin önemli bir özelliği de I-NAV interaktif navigasyon sisteminin entegrasyonu yapılmış olmasıdır. Pilotlar daha rahat görüntüleme için bölünmüş ekranları büyük bir şekilde tasarlamışlardır.

Bunu Paylaş

Back to Top