ÖZEL JETLER / BOMBARDIER LEARJET 40XR

Yolculuk Hızı: 846 km/h - Koltuk Sayısı: 6 - Mesafe: 3378 km -

Learjet, rekabetçi özel jet pazarında oldukça ciddi bir rakip olduğunu göstermiştir. Seyir hızı, kabin alanı ve teknolojik gelişmeleri diğer özel jetlerden daha büyüktür. Mükemmel aralığa ve yük esnekliğine sahiptir ve bugüne kadar kötü hava şartlarında ve hava trafiğinde bile yerini her zaman almıştır. Chicago’dan San Francisco’ya veya Singapur’dan Hong Kong’a iş ve diğer amaçlı geziler için direk uçuş yapabilmektedir. 2006 yılında yayımlanan bilgiye göre Learjet 40XR, performans, yol menzili oranları ve yüksek sıcak performanslarında büyük iyileştirmeler yapılarak tasarlandığı açıklanmıştır.

BOMBARDIER_LEARJET_40XR_insideLearjet 40 XR kabini kendi sınıfında son derece rekabetçi olduğunu göstermektedir. Toplam hacmi 363 fit metreküp, 17.7 feet uzunluğunda, 5.1 metre genişliğinde ve 4.9 metre yüksekliğe kadar uzanmaktadır. 6 kişilik yolcu koltuğuna artı olarak 2 kişilik daha koltuk ilave edilebilmektedir. Dış bagaj bölmesi 50 metreküp  bagaj saklayabilir ve ek olarak 15 kübik feet iç depolama, bir ileri dolap ve ferahlık merkezi bulunmaktadır.

Learjet’e 40XR, durmadan 1.617 deniz mili devam etmekte ve yüksek irtifada 5090 feet’e kadar çıkarabilmektedir. Maksimum kalkış ağırlına 21.000 libre eklense bile 4680 feet’e kadar çıkabilmektedir. Bu tırmanma 15 dakika sürmektedir.

 

 

BOMBARDIER LEARJET 40XR

Learjet 40XR yüksek hızda performans harcamasına rağmen sahip olduğu kanatçıklar ve Honeywell TFE731-20-BR turbofan motorları ve aerodinamik tasarımı ile yakıt tasarrufunu nispeten ekonomik kılmaktadır.

Honeywell Primus 1000 dijital aviyonik paketi kesinlikle yüksek performanslı jet için üretilmiştir. Pilotların daha kolay işlerini yapabilmeleri, kullanmaları için daha güvenli, daha kolay kullanımı için aviyonik düzenlemesi tasarlanmış ve yapılmıştır. Learjet 40XR, hızlı uzun mesafelerde uçmakta ve optimum yolcu konforu için yeterli alan sağlamaktadır. 

Bunu Paylaş

Back to Top