ÖZEL JETLER / CESSNA CITATION MUSTANG

Yolculuk Hızı: 630 km/h - Koltuk Sayısı: 4 - Mesafe: 2161 km -

Cessna Citation Mustang son derece başarılı iş jeti modeli olarak tarif edilmektedir. Mustang, hafif jet kategorisinde siz müşterilerimize mükemmel bir seçenek sunmaktadır. Mustang yüksek performans ve verimlilik vaadi vermektedir. Deniz seviyesinde Mustang sadece 3,110 feet çıkabilmektedir. 41.000 feet’e çıkabilmekte ve bir pilot ve üç yolcu taşıyarak 1.150 deniz mili mesafesinde uçmaya devam edebilmektedir.

CESSNA_CITATION_MUSTANG_inside

Jetin verimli performans özellikleri sağlayan iki adet Pratt and Whitney Kanada PW615F turbofan motorları vardır.  Mustang’in ilk seri motoru potansiyeli olarak tanınan modelidir. Ciddi bir şekilde satın alma ve işletme maliyetlerini düşürmüştür. Bu motorlar, bir FADEC (Dijital Elektrik Kumanda) sistemi ile uçuşu son derece verimli ve basit hale getirmişlerdir. Onların muayene aralığı 3.500 saattir.

Mustang, tek pilot tarafından işletilebilen ve kullanımı kolay olan bir modeldir. Otomatik ve basit bir aviyonik sistemle tasarlanmış ve iş adamlarının iş seyahatleri için kendilerine özel olarak tasarlanmıştır. Tek bir pilot ile uçuş operasyonlarında daha fazla esneklik sunmakta ve saat başı uçuş maliyetlerini azaltmaktadır.

 

 

CESSNA CITATION MUSTANG

Munstang’e Garmin G1000 aviyonik paketi entegre edilmiş kapsamlı bir sistemle donatılmıştır. Pilotun iş yükünü hafifletmek için durumsal farkındalık artırmak için kullanılan görüntüler ve kolay tarama düz panel ekranlar konsolide edilmiştir.CESSNA_CITATION_MUSTANG_trans

Kabin içi boyutu rahat ve kullanışlıdır. Kabin uzunluğu 9.8 feet, yüksekliği 4.5 feet ve genişliği 4.6 feet’dir. Koltuklar ergonomik, konforlu ve lüks olarak tasarlanmıştır. Tam yatar koltuklar, deri çalışma masaları, kol dayama, depolama konsolları ve güç çıkışları mevcuttur. Mustang’in belki de  en önemli bölümü bagaj depolama alanıdır. Toplam dış bagaj hacmi dikkat çekici bir büyüklükte olup 57 metreküp ya da 620 libredir.

Mustang kısa menzilli seyahat arayan şirket ve müşteriler için gayet ekonomik bir iş jeti olduğunu göstermiştir.

 

 

Bunu Paylaş

Back to Top