ÖZEL JETLER / BOMBARDIER LEARJET 45XR

Yolculuk Hızı: 846 km/h - Koltuk Sayısı: 8 - Mesafe: 3763 km -

Orta menzilli Learjet 45, başarılı eski tasarımı ile yeni teknolojiyi entegre eden nadir jetlerden biridir. Bir Learjet’in en büyük özelliği hızı ve ekonomisi ile yüksek kaliteli bir jet oluşumunu birleştirmesidir.

Learjet 45XR kabin genişliği ve uzunluğu sırasıyla, 5.1 metre ve 19.8 metredir. Learjet yolcuları için bu ölçümlerle mümkün olan en kullanışlı alan tasarlanmış ve hizmete sunmuştur. Kombine edildiğinde, koltuk aralıkları, genişlikleri büyük ve konforludur.

BOMBARDIER_LEARJET_45XR_inside

Kabin tasarımının diğer ince noktası ise yolcu güvenliği için kapıya eklenen ekstra basınç tahliye noktasıdır. Kabinde gürültü seviyesi 72 db’i aşmamaktadır ve kabindeki 1-2 bölgede yer alan sıcaklık kontrol sistemi hem kabin hem de kokpit içini rahat tutulmasını sağlamaktadır. Harici bölmesi ısıtılmış bagaj alanı 50 kübik feet sağlamaktadır ve iç ek olarak 15 kübik feet vardır.

Learjet 45XR durmadan 2,301 mil (1,999 deniz mili)  kat etmektedir ve 437 knot seyir hızında gidebilmektedir. İki adet AlliedSignal TFE731-20BR turbofan motorları bulunmakta kalkışta 3500 libre güç sağlamaktadır.

Orijinal Learjet45, tasarım aşamasında iken FAA, anti-buz sistemleri için standartlar getirmiştir. Bu seride, orta ölçekli jet grubunda en gelişmiş anti-buz sistemi vardır. Motoru anti-icing sistemi için buzun tamamen çıkarılması için yeniden tasarlanmıştır. Uçak kalkış halindeyken hava yük dengeleme motorları itmeyi arttırmakta ve buz temizleme sistemini kullanarak tırmanış oranını arttırmaktadır. Bu şekilde iki motor arasında eşit bir şekilde hava boşaltma sistemini sağlamaktadır. Diğer 45XR modeli de aynı sisteme sahiptir.

 

BOMBARDIER LEARJET 45XR

Learjet 45XR, Boeing 777’ler için gerekli olan güvenlik standartlarına hemen hemen aynı olan ve 25 değişiklik yapılan 75 güvenlik standartlarındaki sertifikaya sahiptir. Gövdesi, yüksek mukavemetli alüminyum alaşımlarından yapılmıştır. Bilgisayar kontrollü üretim sürecindeki hassasiyet üretim hızını arttırmaktadır.

Learjet 45XR büyük kruvaziyer performansına sahip ve yakıt ekonomisi ile son derece güvenilir bir jettir. Tasarlanmış yenilikçi sistemler ile yüksek ve verimli performansı, orta ölçekli jet gurubunda müşterilerimiz için uygun bir seçenek sunmaktadır.

Bunu Paylaş

Back to Top